بوی بنزین داخل ماشین

بوی بنزین داخل ماشین

علت بوی بنزین داخل ماشین

بوی بنزین داخل ماشین

بوی بنزین داخل ماشین

ممکن است روزی شما متوجه بوی بنزین در داخل ماشین خود شوید. این مورد می تواند تا حدودی نگران کننده باشد. در واقع زمانی که شما این بو را استشمام می کنید، بدین معناست که اتومبیل دچار آسیب جدی شده است. آگاهی نسبت به دلایل بوی بنزین ماشین باعث شده تا شما بتوانید از این اتفاق جلوگیری کنید و ماشین خود را از یک حادثه بزرگ‌ نجات بدهید.به همین خاطر ما در این مقاله از سایت بی ام و یدکی  قصد داریم علل این مشکل را مورد بررسی قرار داده و در این خصوص توضیحاتی را بیان کنیم. بنابراین پیشنهاد می شود که حتما در ادامه مقاله همراه ما باشید.

 

بوی بنزین داخل ماشین در چه خودروهایی استشمام می شود؟

 

تعداد زیادی از رانندگان و حتی مکانیک ها از وجود بوی بنزین داخل ماشین خود، شاکی هستند. در واقع این مشکل ربطی به مدل یا و خودرو ندارد و عواملی وجود دارد که سبب استشمام چنین بویی می شود.
نکته ای که لازم است در این خصوص به شما بگوییم این است که یکی از عوامل مهمی که به وجود آورنده این مشکل است، عدم بررسی خودرو به صورت دوره ای می باشد.

به طور کلی زمانی که شما جهت سرویس دوره ای ماشین خود اقدام نکرده و نسبت به آن بی توجه باشید، بدون شک با مشکلات متعددی در خودرو خود مواجه خواهید شد.

 

علل اصلی استشمام بو بنزین در اتومبیل

 

از جمله مهم ترین دلایل وجود این بو در ماشین ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

معیوب بودن کنیستر

 

لازم است بدانید که کنیستر یکی از قطعات مهم در خودرو بوده که وظیفه دارد تا بخارهای موجود در سوخت را به خود جذب کند. بنزین ماده ای می باشد که دارای قابلیت اشتعال بوده و مستعد جذب گرما است. در صورتی که گرما تا حد کافی برای بنزین فراهم نباشد، تبدیل به بخار خواهد شد.

 

نشتی سوخت در خودرو دلیل اصلی بوی بنزین

 

بدون شک یکی دیگر از مهم ترین دلایلی که باعث تا شما متوجه بوی بنزین در خودرو شوید، نشتی سوخت می باشد. اما پیدا کردن دلیل اصلی نشتی می تواند به عوامل گوناگونی بستگی داشته باشد. از جمله علل نشتی بنزین می توان به موارد زیر اشاره کرد:
پارگی شیلنگ باک
معیوب بودن لوله سوخت
خرابی فیلتر بنزین
خراب شدن انژکتور

 

فرسوده شدن درب باک

 

شاید شما فکر کنید که درب باک تاثیری در قسمت پمپ بنزین نخواهد داشت. اما باید به شما بگویم که فرسودگی این قطعه سبب شده تا شما بوی بنزین را در خودرو خود استشمام کنید. لازم است بدانید که وظیفه درب باک بنزین مانع شدن از ورود گرد و غبار به داخل مخزن می باشد. این قطعه در صورتی که شکسته شده باشد، روزی دچار مشکل خواهد شد.

 

هوا گرفتن باک بنزین

 

در فصول گرم معمولاً بنزین به تولید گاز بسیار زیادتری می پردازد. به همین خاطر احتمال هوا گرفتن باک تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند.

همین موضوع باعث شده تا شما چنین بوی را در اتاق اتومبیل خود احساس کنید.

ریختن بنزین داخل اتومبیل آخرین علتی که باعث استشمام بوی بنزین در خودرو می شود.ریختن این ماده داخل اتومبیل می باشد این اتفاق نیز ممکن است بنا به دلایل متعددی رخ بدهد.

 

معیوب بودن انژکتور بوی بنزین داخل ماشین

 

چنانچه بنزین در مسیر خود که از باک عبور کرده و تا سیلندر ادامه پیدا می کند، در مسیر به خاطر وجود آلودگی ها یا خرابی انژکتور به صورت کامل به مقصد خود برسد، اتفاقی به نام خام سوزی بنزین رخ می دهد. در نتیجه شما متوجه بوی بنزین از قسمت اگزوز خواهید شد.

 

بوی بنزین داخل ماشین

 

خطر استشمام بوی بنزین برای بدن. بوی بنزین داخل ماشین

بوی بنزین داخل ماشین

متاسفانه برخی به این علاقه دارند و زمانی که بوی بنزین را استشمام می‌کنند، لذت خواهند برد. اما لازم است بدانید،

که بوی بنزین در خودرو باعث شد تا شما دچار مسمومیت

شوید از جمله مشکلاتی که برای شما در صورت استشمام این پیش می آید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرگیجه شدید

تنگی نفس

گلو درد

شکم درد

ضعف در بدن

عدم هوشیاری

خستگی بسیار شدید

مراحل از بین بردن بوی بنزین داخل خودرو:

  • پیدا کردن منشاء بوی بنزین:

گاهی پیدا کردن منبع بوی بنزین کار دشواری است ولی معمولا بنزین روی کف پوش ها یا فرش داخل صندوق عقب ماندگاری بیشتری دارد و بوی آن آزاردهنده است. بعد از آن میتوانید صندلی ها و یا حتی خز روی سیستم صوتی را بررسی کنید.

  • تبخیر شدن بنزین

بعد از پیدا کردن منشاء بوی بنزین باید اجازه بدهید بنزین بخار شود ،

 

ممکن است گاهی منشاء بو جایی باشد که جدا کردن آن کار مشکلی باشد ولی باید بدانید که در هر صورت تا زمانی که بنزین بطور کامل تبخیر نشود هر اقدام دیگری بی فایده است.

  • پاک کردن بنزین:

اگر میخواهید لکه بجا مانده از بنزین را از بین ببرید بهتر است محلی که بنزین در آن ریخت را شستشو دهید. البته حتما دقت کنید که روی لکه بنزین دستمال خیس نکشید چون باعث بیشتر شدن لکه و بوی بنزین میشود و اگر قصد شستشوی آن را دارید حتما از محلول های شوینده استفاده کنید.

  • از بین بردن بوی بنزین داخل اتاق ماشین:

قهوه:

میتوانید روی محل مورد نظر مقداری قهوه ریخت و منتظر بمانید تا قابلیت جذب بوی شدید قهوه شما را متعجب کند!

جوش شیرین یا پودر بچه:

جوش شیرین و یا پودر بچه نیز جزو موادی هستند که قابلیت بوگیری بالایی دارند.

غذای گربه:

شاید باور نکنید ولی غذای گربه نیز یکی از گزینه های مناسب برای جذب نم و بوی بنزین است.

ترکیب سرکه، جوش شیرین و آب:

ترکیب سرکه، جوش شیرین و آب راهی برای نجات از شر لکه بنزین و بوی آن در خودرو است. این ترکیب را روی محل بنزینی ریخت و اجازه دهید چند دقیقه‌ای بگذرد. سپس به کمک یک دستمال مرطوب آن را کاملا تمیز نمایید.

شامپو فرش و آب:

استفاده از شامپو فرش  روش استفاده از این محلول مطابق زمانی است که می‌خواهید فرش‌های منزلتان را تمیز کنید.

اسپری از بین برنده بوی بنزین:

این اسپری ها،

با اسپری های خوش بو کننده معمولی

تفاوت دارند و برای پارچه ها تعبیه شد اند.

جمع بندی

 

بوی بنزین از جمله مشکلات رایج در خودرو است که ممکن است بنا به دلایل گوناگونی اتفاق بیفتد که از جمله آنها می توان به خرابی درب باک، نشتی سوخت و غیره اشاره کرد.