خودروی برقی جدید بی ام و

خودروی برقی جدید بی ام و

خودروی برقی جدید بی ام و

آیا Neue Klasse بالاخره یک ابرخودروی الکتریکی BMW می آورد؟

خودروی برقی جدید بی ام و

BMW در حال آماده شدن برای معرفی مهم ترین شاسی بلند جدید از زمان شاسی بلند  Neue Klasse در دهه 1960 است و نام آن… Neue Klasse است.

احیای این نام منطقی است

زیرا این واقعاً کلاس جدیدی از BMW خواهد بود –

خودروهای الکتریکی که بر روی پلت فرم ماشین الکتریکی ساخته می شوند.

در حالی که BMW ابتدا مدل‌های معقولی مانند سری 3 و سری 5 را روانه بازار خواهد کرد ، پس از چند سال فروش مدل‌های Neue Klasse، فضایی برای خودروهای هیجان‌انگیزتر و با کارایی بالا وجود خواهد داشت.

شاید بازگشت یک ابرخودروی BMW؟

Neue Klasse می تواند فرصت های جدیدی را به ارمغان بیاورد

خودروی برقی جدید بی ام و

خودروی برقی جدید بی ام و

BMW از زمان ساخت BMW M1 اصلی در اواخر دهه 70، یک ابرخودروی واقعی تولید نکرده است .

می توان استدلال کرد که BMW i8 یک سوپراسپرت بود، اما طرح موتور وسط آن در واقع تنها چیزی بود که با دیگر ابرخودروها مشترک بود. پیشرانه هیبریدی سه سیلندر آن دقیقاً «فوق العاده» نبود.

اما حتی اگر i8 را یک ابرخودرو در نظر بگیرید، BMW همچنان به یک خودروی دیگر نیاز خواهد داشت و شاسی Neue Klasse پلتفرمی عالی برای ساخت آن است.

با نگاهی به خط تولید فعلی BMW، فکر می کنید که یک ابرخودرو بعید است. BMW بیش از حد مشغول ساخت شاسی‌بلندهای نامناسب و مدل‌های محدود گران قیمت است.

با این حال، یک ابرخودروی الکتریکی ممکن است اجتناب‌ناپذیر باشد،

زیرا سایر برندها در حال ساخت خود هستند و باواریایی‌ها نمی‌خواهند کنار گذاشته شوند.

تعداد زیادی از سوپراسپرت های برقی در راهند

خودروی برقی جدید بی ام و

لوتوس در حال آماده سازی یک ابرخودروی الکتریکی، Evija، ریماک در حال شکست دادن بازی ابرخودروهای الکتریکی است و آئودی احتمالاً در حال آماده سازی نوعی جانشین برقی R8 است. و این تازه شروع است.

ابرخودروهای برقی در راهند، واقعاً امکان دور زدن آن وجود ندارد. این ابرخودروهای برقی از دو جهت برای سازندگان خود سود خواهند برد.

یکی از راه‌ها این است که آن‌ها برای برندهای خود به‌عنوان قطب‌های چادری خواهند بود و سودهای کلانی ایجاد می‌کنند که با آن چیزهای جالب دیگری به دست می‌آیند.

راه دیگر این است که آنها به عنوان پرچمدارانی عمل می کنند که با آن مشتریان را به سمت سایر خودروهای الکتریکی این برند جذب می کنند.

بهترین نمونه از چنین خودرویی، آئودی R8 اصلی است که به قدری ظاهر جذابی داشت که مشتریان را به نمایندگی ها می آورد تا بتوانند A4 و Q7 را خریداری کنند که زبان طراحی خانوادگی R8 را داشتند.

فناوری جدید BMW با قدرت 1341 اسب بخار خودروی برقی جدید بی ام و

ب ام و همچنین در حال حاضر این فناوری را در اختیار دارد. M Division در حال حاضر روی یک پیشرانه چهار موتوره کار می کند که قادر به تولید یک مگاوات (1341 اسب بخار) قدرت است.

با این حال، BMW نگفت که آیا ولتاژ باتری آن را محدود می کند یا خیر.

در جریان کنفرانس مطبوعاتی اخیر مازراتی،گفته شد که مجموعه سه موتوره GTماشین الکتریکی GranTurismo Folgore می‌تواند بیش از 1000 اسب بخار قدرت داشته باشد.

اما به دلیل فناوری باتری 800 ولتی آن، به 751 اسب بخار محدود شد است.

بنابراین ممکن است که راه‌اندازی چهار موتوره BMW بتواند از نظر فنی یک مگاوات قدرت تولید کند،

اما به دلیل محدودیت‌های باتری، حتی در گران‌ترین و با کارایی‌ترین مدل‌ها، به میزان قابل‌توجهی کمتر خواهد شد.