واترپمپ بی ام و BMW

واترپمپ بی ام و BMW

واترپمپ بی ام و BMW

علائم رایج خرابی , واترپمپ بی ام و BMW و نحوه جلوگیری از آن را بیاموزید

BMW یک برند بسیار معتبر در صنعت خودرو است، اما مانند همه خودروها، آنها نیاز به مراقبت و نگهداری منظم دارند. صاحبان BMW گزارش داده اند که یکی از رایج ترین مشکلاتی که آنها با آن مواجه می شوند واترپمپ است.

BMW ها به پمپ آب برقی مجهز هستند و با توجه به اینکه این بخش مهمی از سیستم خنک کننده BMW شماست، مهم است که علائم خرابی واترپمپ را درک کنید تا بتوانید در اسرع وقت به آن رسیدگی کنید. جلوگیری از آسیب بیشتر

در این مقاله که توسط bmwyadaki.com برای شما آورده شده است، در مورد خرابی ,واترپمپ برقی BMW، علل، علائم رایجی که باید به آنها توجه کنید و کارهایی که می توانید برای جلوگیری از خرابی واترپمپ در وهله اول انجام دهید، بحث خواهیم کرد.

واترپمپ بی ام و BMW

واترپمپ بی ام و BMW

پنج علامت رایج که نشان می دهد خرابی واترپمپ  BMW قریب الوقوع است:

  1. نشت مایع خنک کننده

همانطور که پمپ آب با افزایش سن شروع به سایش می کند، درزگیرها و واشرهای مختلف نیز فرسوده می شوند. اگر با این روش های آب بندی مایع خنک کننده به درستی مهار نشود، هنگامی که واترپمپ شروع به از کار افتادن کند، نشت سیال خنک کننده رخ می دهد.

اگر متوجه نشت آب از قسمت جلویی خودرو خود شدید، توجه کنید. اگر مایع به رنگ آبی باشد، ممکن است نشت مایع خنک کننده داشته باشید.

 

  1. صداهای ناله بلند

صداهای ناله بلندی که از موتور شما می آید ممکن است نشان دهنده شل بودن تسمه باشد که می تواند ناشی از شل شدن قرقره یا یاتاقان های فرسوده واترپمپ باشد. برای جلوگیری از خرابی کامل واترپمپ، در صورت فرسودگی کامل یاتاقان ها، باید واترپمپ را تعویض کنید.

 

  1. داغ شدن بیش از حد موتور

هرگز گرمای بیش از حد موتور را نادیده نگیرید! دلایل زیادی برای گرم شدن بیش از حد موتور وجود دارد و خرابی واترپمپ یکی از آنهاست. هنگامی که مایع خنک کننده موتور نمی تواند به درستی از آن عبور کند، به ناچار منجر به گرم شدن بیش از حد می شود. اگر پشت آمپر BMW شما با علائم هشدار دهنده روشن می شود، یا دماسنج قرمز است، فوراً آن را بررسی کنید. خرابی واتر پمپ  نه تنها باعث داغ شدن بیش از حد ماشین شما می شود، بلکه می تواند باعث آسیب بیشتر موتور مانند ترک خوردن سرسیلندرها و واشرهای سر شود. هر چه بیشتر بدون خنک شدن موتور رانندگی کنید، آسیب قابل توجهی به خودروی شما  وارد می شود.

 

  1. بخار از رادیاتور می‌آید

اگر موتور شما بیش از حد گرم شود و پمپ آب معیوب باشد، به احتمال زیاد متوجه بخار خروجی از رادیاتور خواهید شد. عملکرد اصلی واترپمپ شامل گردش آب به رادیاتور است، بنابراین اگر هر گونه قطعی در شیلنگ ها وجود داشته باشد، یا اگر واتر پمپ  معیوب باشد، مایع خنک کننده نمی تواند به درستی جریان یابد و موتور شما را مستعد گرم شدن بیش از حد می کند.

 

این باید فوراً تعمیر شود و اگر در حین رانندگی متوجه شدید بخار بیرون می‌آید، فوراً دمای آب را با استفاده از آب پتیین بیاورید. توصیه می شود برای موارد اضطراری مانند اینها همیشه یک بطری مایع خنک کننده اضافی در ماشین خود نگه دارید، اما بهتر است BMW خود را به نزدیکترین مکانیک یا متخصص BMW خود بسپارید.

 

  1. مسافت پیموده شده  بیشتر (کارکرد بالا)

مدل BMW و مسافت پیموده شده می تواند نقش مهم دیگری در معادله بازی کند. مانند همه خودروها، با بالا رفتن سن خودرو و بالا رفتن مسافت پیموده شده، ممکن است همه چیز به اشتباه پیش برود. طبیعی است که برخی از قطعات بیشتر نیاز به تعویض داشته باشند. بویژه پمپ های آب BMW عمر نامحدودی ندارند و در معرض فرسودگی و خرابی هستند. گفته می شود که معمولاً در حدود 130000 کیلوتر به تعویض واترپمپ نیاز است.

 

واترپمپ از مواد پلاستیکی ساخته شده است و به مرور زمان پلاستیک شروع به ترک خوردن و خوردگی می کند. سایر مشکلات واتر پمپ می تواند ناشی از مشکلات بلبرینگ یا قطعات پروانه باشد.

 

چگونه از خرابی واترپمپ بی ام و BMW جلوگیری کنیم

تعمیر و نگهداری روتین

پیروی از برنامه معمول تعمیر و نگهداری BMW و سرویس واترپمپ  در فواصل زمانی توصیه شده ضروری است.

 

تغییرات منظم مایع خنک کننده

مراقبت از مایعات به تنهایی یکی از حیاتی ترین جنبه های مراقبت و نگهداری مداوم در BMW است. تعویض منظم مایع خنک کننده و شستشوی معمولی خنک کننده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مایع خنک کننده آلوده یا قدیمی می تواند باعث مشکلات جدی موتور شود و در تنظیم دمای موتور بی اثر شود. این امر منجر به گرم شدن بیش از حد موتور می شود و می تواند باعث مشکلات دیگری و همچنین آسیب به واترپمپ شود.

 

هر گونه تغییر در عملکرد BMW شما

اگر متوجه شدید که چیزی درست نیست و در عملکرد BMW شما تغییری ایجاد شده است، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که نگاهی حرفه ای به BMW خود داشته باشید.

 

جایگزین  واترپمپ بی ام و BMW خود را از کجا بخریم

این روزها راحت ترین، آسان ترین و سریع ترین راه برای خرید قطعات خودرو آنلاین است.  Bmwyadaki.comدارای طیف وسیعی از پمپ های آب BMW برای مدل های مختلف می باشد. ما همچنین قطعاتی مانند فولی پمپ آب و سایر قطعات ضروری برای سیستم خنک کننده موتور را می فروشیم. به طیف گسترده ما در وب سایت ما نگاهی بیندازید. هنگامی که قطعه خود را پیدا کردید، ما مستقیماً درب منزل شما – یا مکانیک شما تحویل می دهیم! ساده، ایمن، ایمن!

در حال حاضر واترپمپ های موجود در بازار ایران علاوه بر برند اصلی BMW با سایر برند ها شامل پیربورگ، GK، GEBA و … می باشد که با تماس با فروشگاه میتوانید این قطعه را با ضمانت تهیه نمایید.

قیمت واترپمپ بسته به مدل و برند متفاوت است که حدود قیمتی طبق جدول ذیل می باشد.

نام محصول                   حدود قیمت تصویر
واتر پمپ بی ام و 630i موتور N52

واترپمپ بی ام و  X3 مدل 2008-2010  موتور N52

واترپمپ بی ام و 330i مدل 2007-2010 موتور N52

واترپمپ بی ام و 530i مدل 2008-2010 موتورN52

16-14 میلیون تومان

استوک بی ام و 8.500.000 تومان

واترپمپ بی ام و BMW
واترپمپ بی ام و  528iمدل N20

واترپمپ بی ام و X3 مدل 2014 کد N20

واترپمپ بی ام و X4 کد N20

واترپمپ بی ام و 328i کد N20

17-14 میلیون تومان

استوک بی ام و 10.500.000 تومان

واترپمپ بی ام و BMW
واتر پمپ بی ام و 335i مدل 2009 کد N54 17-15 میلیون تومان / استوک 9.000.000 واترپمپ بی ام و BMW
واتر پمپ بی ام و X6 کد N54 18-15 میلیون تومان/ استوک 10.000.000
واتر پمپ بی ام و X6 کد N55 20-16 میلیون تومان/ استوک 12.000.000 واترپمپ بی ام و BMW
واتر پمپ بی ام و 750i مدل 2009 کد N63 برند GEBA  7-6 میلیون تومان واترپمپ بی ام و BMW