تاریخچه ب ام و سری ۵ | هرآنچه باید در مورد ب ام و سری ۵ بدانیم

وبلاگ

وبلاگ

تاریخچه ب ام و سری ۵: اولین BMW سری ۵ یعنی مدل ۱۵۰۰، “کلاس جدید” نامیده شد و برای اولین بار در سال ۱۹۶۱ معرفی شد. این مدل اولین خودروی اندازه متوسط و ۴ درب آلمانی بود که شاسی اسپرت و چابک و موتور قدرتمندی داشت و در عین حال خودرویی مناسب برای ۵ سرنشین بود.

مدل‌های هم‌ ریشه‌ی BMW عبارت بودند از: ۱۸۰۰، ۱۶۰۰، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۰tii که تولید این مدل‌ها تا سال ۱۹۷۲ ادامه یافت. در اواخر تولید این مدل‌ها، “کلاس جدید” موفق‌ترین مدل BMW بود.

در سال ۱۹۷۲، تولید سری ۵ با مدل‌های ۵۲۰ و ۵۲۰i آغاز شد. طراحی خارجی و داخلی جدید، ویژگی ایمنی غیرفعال بهبود یافته و همچنین استفاده ی وسیع از تکنولوژی‌های جدید، سری ۵ را به عنوان نسل جدیدی از خودروها مطرح نمود.
این خودرو سابقه ای طولانی دارد و از سال ۱۹۷۲ تا به امروز ۷ نسل را تجربه کرده است.

وبلاگ

وبلاگ بی ام و یدکی

وبلاگ

وبلاگ بی ام و سری 5

تاریخچه ب ام و سری ۵ – نسل اول

این خودرو از سال ۱۹۷۲ تا ۱۹۸۱ با کد اتاق E12 تولید شد.این نسل با موتور های ۴و۶ سیلندر روی خط تولید رفت و قوی ترین آنها ۵۳۵ M i نام داشت.

پیشنهاد می کنم ببینید: صفحه معرفی و امکانات کامل ب ام و سری ۵

لازم به یاداوری است که در این نسل خبری از M نبود.این نسل حدود ۶۹۹هزار دستگاه فروخت.

وبلاگ

وبلاگ

تاریخچه ب ام و سری ۵ – نسل دوم

این خودرو از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۸ با کد E28 تولید شد و مانند نسل قبلی با موتورهای ۴ و ۶ سیلندر به روی خط تولید رفت و از سال ۱۹۸۳ اولین موتور دیزل روی این سری نصب شد. ترمز ABS برای اولین بار روی این نسل استفاده شد.

وبلاگ

وبلاگ

این خودرو از سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۶ با کد اتاق E36 به روی خط تولید رفت و برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ مدل استیشن واگن این سری تولید شد.همچنین برای اولین بار از سیستم ASC و EDC و ESP استفاده کرد.موتور ۸سیلندر برای اولین بار نیز روی این نسل استفاده شد.

تاریخچه ب ام و سری ۵ – نسل چهارم

این نسل از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۳ با کد E39 تولید شد.استفاده از شاسی آلومینیومی در این نسل به کاهش وزن خودرو و بهبود هندلینگ کمک شایانی کرد.در این نسل موتورهای ۴سیلندر دیزلی نیز در دسترس قرار گرفت که با استقبال خوبی مواجه شد.ایرادی که میتوان از این نسل گرفت حذف سیستم ۴چرخ محرک بود.

ب ام و سری ۵ – نسل پنجم

این نسل از ب ام و سری ۵ سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ با زبان طراحی کاملا متفاوت و جدید به روی خط تولید رفت.این نسل با کد اتاق E60 برای مدل های سدان و E61 برای مدل های استیشن وارد بازار شد.این نسل با امکانات رفاهی جدید و جذاب فروش خوبی را تجربه کرد که میتوان به سیستم iDrive /نمایشگر هدآپ/کروز کنترل هوشمند/فرمان برقی/کنترل صوتی اشاره کرد.

پیشنهاد می کنم ببینید: لیست قیمت و آگهی های ب ام و سری ۵

در بخش فنی این نسل می توان به موتورهای بنزینی توربو و گیربکس ۶سرعته اتوماتیک و ترمزهای ذخیره کننده انرژی اشاره کرد.
امکانات امنیتی جدیدی هم به این خودرو اضافه شد که شامل دوربین دید در شب/ رادار بین خطوط/ چراغ خودکار/… بود که در زمان خود انقلابی به حساب می رفت.
تمامی این ویژگی ها فروش این نسل را به بیش از ۱میلیون و ۷۰۰هزار دستگاه رساند.

وبلاگ

وبلاگ

تاریخچه ب ام و سری ۵ – نسل ششم

این نسل که با فروش ۲.۵میلیون نسخه در نسل خود رکورد دار است در بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ تولید شد که دارای کد اتاق های F07/F10/F11 و اتاق با فاصله محوری بیشتر با کد F18 بود.این نسل اولین نسخه ی هیبرید خود را تجربه کرد.

سری ۳ ب ام و

Bmw 5series 7generationب ام و سری ۵ – نسل هفتم

این نسل از سال ۲۰۱۷ تا به امروز تولید میشود که توانست گوی رقابت را از سری ۳ در فروش برباید.امکانات جدید و طراحی جذاب و استفاده از موتور های قدرتمند باعث فروش بالای این نسل شد.

پیشنهاد می کنم ببینید: لیست قیمت و آگهی های ب ام و

در این نسل از کد G30 برای سدان و کد G31 برای استیشن و کد G38 برای فاصله محوری طولانی استفاده شد. در این نسل به دلیل انتقال مدل گرن توریسمو به سری ۶ دیگر شاهد این مدل در سری ۵ نیستیم.

وبلاگ
تاریخچه ب ام و سری ۵

وبلاگ

bmw 5series history

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • رتبه بندی
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترس
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه کنید
به دنبال چه هستید؟