BMW X3 در مقابل تویوتا RAV4

BMW X3 در مقابل تویوتا RAV4

BMW X4 در مقابل تویوتا RAV4

آفرود BMW X3 در مقابل تویوتا RAV4

<yoastmark class=

BMW X3 برای شروع به طور قابل توجهی گران تر است، با موتورهای بسیار قوی تر،و بسیار لوکس تر و عملکرد مسحورتر باشد، عرضه می شود. RAV4 به هیچ وجه خودروی بدی نیست، فقط با X3 متفاوت است و در سگمنت متفاوتی رقابت می کند. پس چرا  این دو را با هم مقایسه می کند؟ خوب، جالب است که ببینید کدام یک در خارج از جاده بهتر عمل می کند،  و The Fast Lane Car دقیقاً این کار را انجام داد.

بنابراین، به هیچ وجه BMW X3 و تویوتا RAV4 با یکدیگر رقابت نمی کنند.

در واقع، این واقعاً فقط آزمایشی از سیستم چهارچرخ محرک xDrive در عقب بی‌ام‌و در مقابل سیستم بایاس محرک جلو تویوتا با تفاوت قفل مرکزی است. بنابراین، کدام یک در تپه معدن طلای کلرادو، در ارتفاع نزدیک به 9000 فوت، عملکرد بهتری دارد؟

کلاس آفرودی

خوب، هر دو خودرو مزایای جالبی دارند. تویوتا تایرهای آفرود گرا بیشتری با لاستیک تهاجمی برای این نوع کارها دارد. BMW X3 تایرهای مناسبی برای تمام زمین دارد اما آنقدرها هم تهاجمی نیستند. تویوتا همچنین دارای یک دیفرانسیل قفل مرکزی است که به آن در موارد خزنده کمی برتری می دهد.

با این حال، BMW X3 دو اینچ بیشتر از زمین فاصله دارد که در مجموع به هشت اینچ می رسد و موتور توربوشارژر آن در ارتفاعات بالاتر توانایی بیشتری دارد. بنابراین نه تنها می تواند از روی موانع بلندتر بخزد، بلکه موتور آن نیز قدرت رسیدن به آن را دارد.

هر دو خودرو از دو مانع مشابه عبور کردند. اولی، کمی تپه سنگی بود اما هیچ چیز خیلی دیوانه کننده ای نبود. هر دو خودرو به راحتی آن را بدون هیچ مشکلی مدیریت کردند.

تست دوم کمی سخت تر بود. گوشه ای سربالایی با شیارهای عمیق در داخل گوشه و ارتفاع بسیار بالاتر در بیرون گوشه را نشان می داد. بنابراین ماشین در گوشه‌ای به‌شدت لبه‌دار با شیار عمیقی در داخل و سنگ‌های میانی به داخل می‌رفت. در واقع بسیار مشکل است.

تویوتا RAV4 با قفل وسط دیافراگم اول شد اما با دو بار تلاش نتوانست از پس آن بربیاید. بعد از آن کنترل کشش خاموش شد و توانست با کمی اراده از آن عبور کند. اما آسان نبود. بعد بی ام و X3 بود که واقعاً هیچ دکمه یا تنظیمات آفرود ندارد. بنابراین آنها فقط دنبال آن رفتند و آن را در اولین شات بدون مشکل بیش از حد میخ کرد. تماشای تقلا چرخ های مختلف X3 برای کشش بسیار چشمگیر بود زیرا چرخ کناری سرنشین جلو از زمین بلند شد و خودرو اساساً روی سه چرخ از آن عبور کرد.

نتیجه گیری

به طور کلی، هر دو خودرو می‌توانند بیشتر از آنچه اکثر مشتریان با آن‌ها انجام می‌دهند، انجام دهند، اما BMW X3 عملکرد بهتری داشت و می‌تواند بسیار بیشتر از آنچه اکثر مردم انتظار دارند، مدیریت کند. ما نمی توانیم صبر کنیم تا ببینیم دستگاه جدید چه کاری می تواند انجام دهد.

به طور کلی دو خودروی تویوتا RAV4 و BMW X3 معمولا برای استفاده شهری مورد استفاده قرار می گیرند.

در صورت نیاز به خرید لوازم جلوبندی و انتقال قدرت شامل گاردان دیفرانسیل می توانید با ما تماس بگیرید. طبق بزگ BMW X3, میل فرمان بی ام و X3,X4, دیفرانسیل X3, پولوس X3